Alkolü bırakmak için; NEO.Clinics / QUiTT & ONDAMED

Tıpkı sigara bağımlılığına son vermeyi amaçlayan terapilerimizde olduğu gibi; alkol bağımlılığı bulunan kişilere yapılan terapi uygulamalarında kişinin alkol alma isteğini azaltmakta, alınan alkol miktarını düşürmekte ve kişinin alkolden tamamen kurtulmasına yardımcı olmaktayız. Bireyin alkol bağımlılık düzeyi göz önünde tutularak terapi uygulamaları şekillendirilmektedir. Kişinin içtiği alkol türleri üzerinden yapılan QUiTT frekans silme işlemi ile danışanın alkole karşı isteği ve yoksunluk semptomları azaltılmaktadır. Alkol problemini tetikleyen ruhsal durumda sıkıntılar tespit edildiğinde kişiye özel Bach çiçeklerinin enerjisi kullanılarak hazırlanan homeopatik yüklemeler de seanslara eklenebilmektedir.

Terapinin Etkisi

Terapinin etkisi; kişinin alkolden daha kolay kurtulmasına ve alkol gereksinimini azaltmasına yardımcı olmasıdır. Seansın etkisi tıpkı sigara bırakma terapilerindeki gibi, ilk seansla birlikte başlamakta ve 6 seans sonunda pekişmektedir. Terapinin tamamlanmasının ardından kişi alkol alma isteğinde net bir azalma hisseder.

Şayet terapiden sonra kişi tekrar alkol alırsa alkol alırken eskiden olduğu kadar keyif almadığını ve dolayısıyla alkol almanın anlamsız hale geldiğini fark eder. Buna karşın terapinin ne oranda etkili olacağı kişinin alkole ne düzeyde bağımlı olduğuna ve bireyin “esasen neye ihtiyaç duyduğuna” göre değişir.

QUiTT terapileri ile bağımlılıklar için özelleştirilmiş bir “frekans silme” işlemi yapılmaktadır. Cihazın giriş peteğine, kişinin sıklıkla tükettiği alkol cinsleri konur ve cihaz tarafından bu alkol örnekleri üzerinden alınan frekans paterni, frekans silme işleminde kullanılır. Seans kişinin alkol bağımlılık durumuna göre 30 ila 50 dakika sürer. Bu süre zarfında danışanda rahatlama-sakinlik hali yaşanması ve hafif sersemlik hissi olabilir. Bu durum, seans bittiğinde ortadan kalkar ve danışan günlük işlerinize devam edebilir. Ama o akşam, tatlı bir uykunun sizi beklediğine emin olabilirsiniz. Seanslar 4 gün ara ile yapılacak ve seanslardan sonra özellikle çok fazla su tüketilmesi, sauna kullanımı ya da sıcak küvet içinde vakit geçirmek vücudun detoksu açısından önemli olduğu için önerilmektedir