Alerjiler

Alerjiler için; NEO.Clinics / QUiTT & ONDAMED

Alerji insan vücudunun bir veya birden fazla maddeye verdiği fiziksel veya kimyasal bir tepkidir. Alerjik semptomlara yol açan maddeye alerjen adı verilmektedir. Alerjenler bağışıklık sistemini hiperreaktif hale getirerek alerjinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Alerji  yaygın olarak deride kızarıklık, kaşıntı, öksürük ve hapşırma şeklinde görülebilmektedir.

Herkesin bedensel özellikleri farklı olduğu için alerjik reaksiyona neden olan maddeler de farklılık gösterebilir. Günlük tüketilen besinlerden, gün içinde maruz kalınan çevresel unsurlara (toz, polen, sentetik kimyasallar, evcil hayvanlar vs.) kadar pek çok farklı maddeden kaynaklanan alerjiler bireyin yaşam kalitesinde ciddi düşüşe sebep olur.

Mevcut güncel tıp pratiğinde alerji tedavilerinde genel yaklaşım; ya ilaçlarla alerjiyi baskılayarak semptomları tedavi etmek  veya uzun süren immünoterapi gibi tedavi yöntemleri ile bağışıklık sistemini güçlendirip vücuda alerjenlerin zararlı olmadığını öğreterek kür sağlamaktır.

Rezonans terapileri alerji tedevisini bütünsel tıp bakış açısı ile ele almaktadır ve semptomları baskılamaktan ziyade hastalığa neden olan faktörleri ortadan kaldırmayı ve kalıcı tedavi sağlamayı amaçlamaktadır. Rezonans terapilerinde bütünsel tıp bakış açıyla bakıldığında multifaktöriyel durumun göz önüne alınması gerekmektedir. Alerjide rezonans terapi basamaklarını şu şekilde sıralayabiliriz;

1) Bağırsak florasının bozulmasına yönelik terapiler; Alerji tedavilerinde, bağırsakların yapısının ve bozulmuş bağırsak florasının düzeltilebilmesi önemlidir ve rezonans terapileri, özel bir şekilde kullanılır. Bağırsaklardaki bozulmuş frekans paterninin kırılması ve bu sırada probiyotikler ve benzeri doğal yollarla bağırsak dengesinin yeniden düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

2) Temel gıda intoleranslarına karşı yapılan terapiler; Gıda intoleranslarının tespit edilmesi ile gıdalar üzerinden frekans temizliği yapılır. Temel alerjenler üzerinden yapılan frekans silmeleri (ve beraberinde kişinin idrar ya da gaita gibi vücut atıkları üzerinden yapılan frekans temizlikleri) ile allerji semptomlarında gözle görülür bir düzelme sağlanması olasıdır.

3) Toksik kirlenmeye yönelik terapiler; Rezonans terapileri toksik maddeler üzerinden yapılarak vücudu temizlemeye yönelik kullanılmaktadır. Bu bütünsel tıp yaklaşımı açısından alerjilerin tedavisinde önemlidir. Biorezonans ile vücudun bu maddelerden temizlenmesi kolaylaşır.

4) Alerjenler üzerinden frekans silmeler; Kişinin allerjisi olduğu tespit edilen alerjenler üzerinden yapılan frekans silmeleri ile rezonans terapilerinde, olabildiğince bütünsel yaklaşılıp,  olası alerjen faktörler tedavi edilmeye çalışılır.

5) Vücut atıkları üzerinden frekans silmeleri; NEO.Clinics Rezonans terapilerinin güçlü olduğu konulardan birisi de gaita, idrar gibi vücut atıkları üzerinden yapılan frekans silmeleri ile vücudun detoks için uyarılmasıdır. Örneğin idrar yolu enfeksiyonu geçiren bir kişiden alınan idrar örneği üzerinden yapılan tek seanslık bir frekans temizliği, problemin ortadan kalkmasını sağlayabilmektedir. İltihaplı bir akıntıdan alınan örnek üzerinden yapılan frekans silmeleri, bu iltihabın geçirilebilmesine katkıda bulunabileceği gibi kişinin dışkısı üzerinden yapılan frekans silmeleri de bağırsak problemlerinin giderilmesinde büyük katkı sağlayabilir.

6) Ruhsal duruma yönelik Rezonans terapisi seansları; Ruhsal durumdaki “reaktif”lik çoğu zaman alerjilerdeki “reaktif”likle yakından ilgilidir. Ruhsal durumun yansıması olan fiziksel semptomlar tek başına değerlendirildiğinde hiçbir terapi, gerçekten başarıya ulaşamamaktadır. Rezonans terapilerinde kişinin ruhsal durumu göz önüne alınarak  fiziksel soruna yönelik kişiye özel terapiler yapılır.

Temel kural olarak...Alerjilerde ve bütün kronik hastalıklarda, yukarıda sayılanlar tek tek değerlendirilmeli, kişinin testlerinde çıkan bütün veriler, kişinin sağlık geçmişiyle birlikte ele alınıp, Rezonans terapileri tamamen kişiye özel hale getirilmelidir.