• 516
  • 0

Rezonans Terapileri ile 1 saat gibi kısa bir sürede sigarayı bırakabileceğinizi biliyor musunuz?

Bağımlılıklarla Mücadele Merkezi

Sigara bağımlılığı; tüm dünyada hükümetlerin sigarayla mücadele etmesine rağmen her geçen gün artmaktadır. Türkiye’de her yıl 90bine yakın kişi sigara kaynaklı nedenlerle yaşamını yitirirken, 250 bin çocuk ve 15 milyon yetişkin tütün ürünü kullanıyor. Türkiye tütün nedeniyle ölüm sıralamasında Kuzey Kore’nin ardında ikinci sırada yer almaktadır.  Ülkemizde sigaranın yol açtığı ölümler; trafik, terör, iş kazaları ölümlerinin toplamından beş kat daha fazladır.

Sigara içerek sadece kendinize değil çevrenizdekilere de zarar verdiğinizi unutmamanız gerekir. Sadece siz değil, çevrenizdekiler de sigara dumanına ne kadar çok maruz kalırsa, kalp krizi geçirme ve akciğer kanseri olma riskleri o oranda artmaktadır.

Sigaraya başlamak çok kolay ancak bırakmak zordur. Sigarayı bıraktıktan sonraki ilk 48 saat en zorlu dönemdir. Bu dönemde huzursuzluk, sinirlilik, konsantrasyon güçlüğü ortaya çıkabilir. Birçok kişi defalarca kez sigara bırakmaya karar vermesine rağmen tekrar sigaraya başlamasının nedeni bu yoksunluk belirtileridir.

Rezonans terapileriyle sigarayı bırakan şahıslarda bu yoksunluk belirtileri çok az görülmektedir.

Ülkemizde 16 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden Neo.Clinics şubelerinde şimdiye kadar rezonans terapileriyle 50 bini aşkın kişi sigarayı bıraktı. Siz de yoksunluk belirtileri yaşamadan, kolayca sigarayı bırakmak istiyorsanız rezonans terapileriyle tanışmanızın zamanı gelmiş demektir.

Koşuyolu Rezonans’ta, siz de rezonans terapileriyle 45-50 dakika süren tek seansta sigarayı bırakabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *